Bazény

Společnost P-PLAST Lom nabízí bazény všech tvarů a typů podle potřeb a přání zákazníka.

U bazénu je důležité zvolení místa v závislosti na využívání bazénu v různých ročních období. Bazény z tohoto hlediska dělíme na venkovní a vnitřní.

Venkovní bazén

Venkovní bazén je nejjednodušším řešením pro koupání ve vlastním bazénu. Jeho využití je však pouze v letních měsících, v závislosti na počasí. Možnost koupání ve venkovním bazénu se dá sice prodloužit použitím ohřevu vody a zastřešení, ale ani tento způsob neumožňuje celoroční využití bazénu.

Vnitřní bazén

Vnitřní bazén je finančně i technologicky náročnější, ale možnost celoročního provozu vynahradí tyto náklady. Pokud máte v plánu vnitřní bazén, konzultujte jeho umístění již při návrhu domu. Odborníci společnosti P-PLAST Lom Vám rádi poradí.

Další rozdělení

   podle druhu materiálu:       podle typu provozu:

         plastové bazény                             veřejné bazény

         fóliové bazény                                 hotelové bazény

         keramické bazény                           rodinné bazény

Bazény podle typu provozu se od sebe liší především podle hygienických norem stanovené pro jednotlivé typy bazénů. Veřejné a hotelové bazény musejí podléhat vyhlášce Ministerstva zdravotnictví č. 238-2011 Sb.


 

Jaký materiál zvolit?

Plastové bazény

Mezi výhody plastových (polypropylenových) bazénů patří dlouhá životnost materiálu, až 25 let, rychlá výstavba = rychlé koupání, jsou cenové výhodné a tvarově variabilní.

Nevýhodou je maximální hloubka 160 cm, tepelná roztažnost materiálu.

Fóliové bazény

Obrovskou předností fóliových (DLW fólie) bazénů je variabilita půdorysného tvaru s možností víceúrovňového nebo šikmého dna bazénu. Další neopomenutelnou výhodou je snadná renovace. Cesta k pořízení foliového bazénu je však o trošku trnitější než k plastovému bazénu, a to vzhledem k pořizovacím nákladům a k nákladům stavebního charakteru.

Keramické bazény

Pořízení keramického bazénu je finančně i technologicky nejnáročnější. Je to bazén pro náročného zákazníka s velmi dlouhou životností a vysokým komfortem. Nejvhodnější je pro vnitřní rodinné a veřejné bazény.

Výhodou je hladký povrch, který se snadno čistí, velmi dobrá tepelná izolace.

Společnost P-PLAST vám pomůže s výběrem materiálu podle vašich nároků a požadavků. Samozřejmě doporučí vhodné bazénové příslušenství. Bazény jsou dodávány kompletní, včetně veškeré vámi požadované technologie a popř. zastřešení.

Fotogalerie